Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Belediyeden işyeri kapanan esnafa Bin TL destek

Birliğimizden Haberler

Belediyeden işyeri kapanan esnafa Bin TL destek

Sivas  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kapalı olan işyerlerine Belediye tarafından bin TL maddi destek verilmesinin çok anlamlı olduğunu ifade etti.
Coronavirüs salgını nedeniyle yayınlanan genelge doğrultusunda çok sayıda esnafın işyerlerini kapattığını , bu nedenle de mağdur olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgin ile yaptığımız görüşmeler neticesinde işyeri kapanan esnaflara  1.000 TL para yardımı yapılacağını söyledi.
Virüsle mücadele için Sivas Belediyesinin tüm imkanlarını seferber ettiğini, kiracısı olan ve işyerleri kapanan esnaflara 3 ay boyunca kira almayacağını, yolcu sayıları düşen halk otobüslerine mazot yardımı yaptığını, su fatura tahsilatı yapmayarak esnafa ve vatandaşlara bu zor süreçte yardımcı olduğunu , ilan ve reklam vergilerini almayacağını belirterek, bunlara ilave olarak işyerleri kapanan esnaflara da bin lira maddi destekte bulunmasının esnafa cansuyu olacağını dile getirdi.
 
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in göreve geldiği günden itibaren esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, kapısının her zaman esnafa açık olduğunu vurgulayan Köksal, “Belediye Başkanımız  her zaman esnafımıza karşı duyarlı olmuştur. Esnafın sorunlarına karşı çok duyarlıdır. Kendisine başvurduğumuz her konuda destek olmaktadır. En büyük desteği ise zor durumda olan esnafımıza bin TL yardım yaparak vermiştir. Coronavirüsü nedeniyle  İşyeri kapalı olduğu için mağdur olan ve zor durumda kalan esnafımıza yapılan bu yardım, onlara cansuyu olacaktır. Esnaf dostu belediye başkanımız sayın Hilmi Bilgine , başkan yardımcılarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İnşallah bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Kafeler, Kıraathaneler, çay ocakları, lokantalar , berber ve kuaförler, internet kafeler, pazarlarda sebze ve meyve satışı dışında faaliyetlerine ara veren tuhafiye ve züccaciyeci esnaflar ile servis şoförlerimize Sivas Belediyemiz bin TL maddi destek verecektir.
Yardımdan faydalanmak isteyen esnaflarımız bağlı bulunduğu odasından temin edeceği Sosyal Yardım Talep formunu doldurarak, nüfus cüzdan fotokopisi, e devlet üzerinden alacağı ikametgah ilmühaberi, işyeri açma ruhsat fotokopisi veya vergi levhası fotokopisi, şahsına alacağı iban numarası ile birlikte evrakları mesleki odasına teslim edecekler” dedi
                                                                      

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Hayırlı ve Huzurlu Ramazanlar dilerim

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bolluk ve bereket ayı 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin   mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  islam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni etti. 
Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Duaların ve ibadetlerin daha anlam kazandığı,, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın  arttığı mübarek ay olan Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız, vatandaşlarımız bir yılı aşkın bir süredir koronavis salgını nedeniyle zor durumdadır. Özellikle işyerleri kapalı olan esnaflarımızın mağduriyeti devam etmektedir. Salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafımıza inşallah Ramazan ayı bereketiyle gelecektir. Zor şartlar ve virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışan esnaf ve sanatkarlarımız bu mübarek ayda hizmetlerini devam ettireceklerdir.
  Esnafımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyetine,  Ahilik gelenek ve göreneklerine göre hareket etmeye devam edecektir. Maske ,  mesafe ve hijyen kurallarına uyacaktır. Esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da bu süreçte alışverişlerde hijyen kurallarına riayet etmelidir. Ramazan ayı inşallah Müslüman alemine, ülkemize, ilimize , esnaf ve sanatkarımıza bereket getirecek ve virüs salgınından kurtulmamıza vesile olacaktır” dedi.
 
Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı islam alemi için önemli olan Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Şefkat, merhamet  ve rızkın bol olduğu, kültürümüzün ve inancımızın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirilmeli, ihtiyaçlı aileler sevindirilmeli, yardımlar yapılmalıdır. Ramazan ayında tutulan oruçların, yapılan ibadet ve hayırların yüce mevlamızın dergahında kabul görmesinin temenni ediyorum. 
 Dostlukların sevgi ile beslendiği, kırgınlıkların yok olduğu  bu mübarek Ramazan ayının esnaf ve sanatkarlarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını , esnafımıza bol kazançlı günler olmasını temenni ediyor, ülkemize, islam alemine, barış, kardeşlik
ve huzur getirmesini diliyorum. “ diye konuştu.
 
 

DEVAMI

Emniyet Teşkilatımız 176 yaşında

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, huzur ve güvenimizi sağlamak için gece gündüz hizmet veren Türk Polis Teşkilatının 176. Yıldönümünü gururla kutladıklarını ifade etti. 
10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatının aradan geçen 176  yıl içerisinde her geçen gün kendisini her alanda yenileyerek başarılara imza attığını dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir  Köksal , “ Polisimizin hayatını ortaya koyarak vatanın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin huzuru için verdiği mücadele takdire şayandır.           
            Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanması, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek, polisimizin en önemli görevidir.  Demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında, ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
            Halkımız, esnaf ve sanatkârımız, gecesini gündüzüne katarak toplumun huzuru için çalışan polislerimize her zaman destek ve yardımcı olmuştur. Halkımızın duyduğu bu güveni zedelememek, tüm polislerimizin de öncelikli görevi olmalıdır.
Emniyet güçlerimiz ülkemizin güveni, huzuru ve bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bu uğurda şehit olan  emniyet mensuplarımızı da her zaman olduğu gibi yine minnet ve şükranla anıyoruz. 
 Bu vesile ile görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimize ve  güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize de tekrar geçmiş olmasını temenni ediyorum . Türk milletinin huzur ve güvenini sağlayan Emniyet  teşkilatımızın bu önemli haftasını kutluyorum,.” dedi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret