Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Belediyeden işyeri kapanan esnafa Bin TL destek

Birliğimizden Haberler

Belediyeden işyeri kapanan esnafa Bin TL destek

Sivas  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kapalı olan işyerlerine Belediye tarafından bin TL maddi destek verilmesinin çok anlamlı olduğunu ifade etti.
Coronavirüs salgını nedeniyle yayınlanan genelge doğrultusunda çok sayıda esnafın işyerlerini kapattığını , bu nedenle de mağdur olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgin ile yaptığımız görüşmeler neticesinde işyeri kapanan esnaflara  1.000 TL para yardımı yapılacağını söyledi.
Virüsle mücadele için Sivas Belediyesinin tüm imkanlarını seferber ettiğini, kiracısı olan ve işyerleri kapanan esnaflara 3 ay boyunca kira almayacağını, yolcu sayıları düşen halk otobüslerine mazot yardımı yaptığını, su fatura tahsilatı yapmayarak esnafa ve vatandaşlara bu zor süreçte yardımcı olduğunu , ilan ve reklam vergilerini almayacağını belirterek, bunlara ilave olarak işyerleri kapanan esnaflara da bin lira maddi destekte bulunmasının esnafa cansuyu olacağını dile getirdi.
 
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in göreve geldiği günden itibaren esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, kapısının her zaman esnafa açık olduğunu vurgulayan Köksal, “Belediye Başkanımız  her zaman esnafımıza karşı duyarlı olmuştur. Esnafın sorunlarına karşı çok duyarlıdır. Kendisine başvurduğumuz her konuda destek olmaktadır. En büyük desteği ise zor durumda olan esnafımıza bin TL yardım yaparak vermiştir. Coronavirüsü nedeniyle  İşyeri kapalı olduğu için mağdur olan ve zor durumda kalan esnafımıza yapılan bu yardım, onlara cansuyu olacaktır. Esnaf dostu belediye başkanımız sayın Hilmi Bilgine , başkan yardımcılarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İnşallah bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Kafeler, Kıraathaneler, çay ocakları, lokantalar , berber ve kuaförler, internet kafeler, pazarlarda sebze ve meyve satışı dışında faaliyetlerine ara veren tuhafiye ve züccaciyeci esnaflar ile servis şoförlerimize Sivas Belediyemiz bin TL maddi destek verecektir.
Yardımdan faydalanmak isteyen esnaflarımız bağlı bulunduğu odasından temin edeceği Sosyal Yardım Talep formunu doldurarak, nüfus cüzdan fotokopisi, e devlet üzerinden alacağı ikametgah ilmühaberi, işyeri açma ruhsat fotokopisi veya vergi levhası fotokopisi, şahsına alacağı iban numarası ile birlikte evrakları mesleki odasına teslim edecekler” dedi
                                                                      

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

COVİD-19 ESNAFIMIZI MAĞDUR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.
Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları  Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti. 
Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını , mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması  pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar  yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 
            CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu,  ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor.  Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda.  Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz,  SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir.  Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Daha nice yıllar diliyorum

Sivas'ta uzun bir süredir yayın hayatını devam ettiren Bizim Sivas Gazetesinin yıl dönümünü kutluyorum. Bizim Sivas Gazetesi, halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmiş,  yayıncılık anlayışı, misyonu ve haberleriyle okuyucularının güvenini kazanmıştır.
 
Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının duyurulmasında, sorunlarımızın çözümü yolunda kamuoyu desteği oluşturulmasında,  yetkililere sorunlarımızın aktarılmasında, Sivas ve Sivas dışında yaşayanlarla aramızda köprü oluşturulmasında ve ilimizin her alanda tanıtımında Bizim Sivas Gazetesi  önemli bir görev üstlenmiştir ve üstlenmeye de devam edecektir. 
 
  Meslek ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden haberdar etmek basınımızın üstlendiği toplumsal bir görevdir. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetenizin 33.yılını  kutluyorum.
 
Bizim Sivas Gazetesi sahibi Muhsin Kaya’nın şahsında, yazı işleri ailesine,   muhabirine, çalışanlarına  ve  kuruluşundan bu güne kadar tüm emek verenlere teşekkür eder yayın hayatında başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılar sunarım. 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret