Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Belediye kiracı esnafımızın yüzünü güldürdü

Birliğimizden Haberler

Belediye kiracı esnafımızın yüzünü güldürdü

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Belediyenin kiracısı olan esnaflara yapılan desteğin çok önemli olduğunu ifade ederek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in şahsında emeği geçenlere teşekkür etti
 
İllere gönderilen genelge doğrultusunda corana virüsün yaygınlaşması nedeniyle çok  sayıda esnafın dükkanını kapatmak zorunda kaldığını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların ve çalışanların mağdur olduğunu söyledi.
 
Sivas Belediyesinin kiracı olan esnaflara destek olmak için önemli bir adım attığını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 milyar liralık “ Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin ardından harekete geçen Sivas Belediyemiz hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımızın ekonomik anlamda mağduriyet yaşamaması için yeni düzenlemelere gitti.
 
Bu doğrultuda Belediyenin kiracısı olan esnaflarımızın kira ödemeleri 6 ay boyunca gecikme zammı olmadan ertelenecek. İşyerleri tedbiren kapatılan Belediye kiracısı olan esnaflardan , işletmeleri kapalı olduğu süreç boyunca kira bedeli alınmayacak.
Ayrıca  tedbir süresinde şehir genelindeki tüm abonelerin suyu hiçbir sebeple kesilmeyecek. Bu çok anlamlı bir destektir.  Esnaflarımıza daha önce olduğu gibi yine destek olan , gecikme zammı almayan ve süreç boyunca kira belediye almayarak önemli katkı sağlayan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgine, başkan yardımcılarımıza , meclis üyelerimize ve esnafımıza destek olan herkese teşekkür ediyoruz”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, diğer kurumlarda kiracı olan esnafların kiralarının indirime gidilmesi veya kira bedeli alınmaması için gerekli girişimlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret