Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Başkomutanımızı karşıladık

Birliğimizden Haberler

Başkomutanımızı karşıladık

BAŞKOMUTANIMIZI KARŞILADIK
4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nin 97. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele yıllarında Sivas'a gelişi birkez daha canlandırıldı. Karışlama törenine Esnaf ve Sanatkaralr Odaları Birliği Başkanı Beşir köksal ve oda başkanları da katıldı.
.
Atatürk'ün temsili olarak gelişi ve karşılanması töreni her yıl olduğu gibi bu yılda Aksu Parkı Karacaağaç Köprüsü mevkiinde yapıldı. Karşılama törenine Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ ve oda başkanları ve yöneticiler katıldık
Karaağaç köprüsü önünde gerçekleştirilen tören konvoyun hareket etmesiyle başladı. Atatürk ve silah arkadaşlarının yer aldığı araçların hareket etmesiyle konvoy hareket etti. 
Tiyatro Sanatçısı Orkun Gülşen ve temsili Arap Şeyh, zaman zaman tarihi araçtan vatandaşları selamladı. Bazı vatandaşlar cadde kenarlarında, kimileri de pencere ve balkonlara çıkarak tarihi ana tanıklık etti. 
Sait Paşa Caddesi'nden devam ederek Celal Bayar Caddesi ve Atatürk Caddesi güzergahının kullanıldığı yürüyüşte temsili Atatürk vatandaşların ilgi odağı oldu.Atatürk’ün 'ün yanı sıra kortejde nostaljik üniformalı çok sayıda askerlerin de yer aldığı gözlendi. 
Ellerinde Türk bayraklarıyla temsili Atatürk ve arkadaşlarının arkasında yürüyen protokol üyeleri Atatürk anıtı önünde temsili Atatürk ve beraberindekiler ile hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret