Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Birliğimizden Haberler

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından sahur programı düzenlendi.
Taştanlarda düzenlenen sahur programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Vali Davut Gül,  Belediye Başkanı Sami Aydın, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, oda başkanları ile davetliler katıldı.
Yoğun bir katılımın olduğu sahur programında İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan duanın ardından kürsüye gelen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, mübarek ayda birlik ve beraberlik içerisinde sahur programını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ramazan ayı, rahmet, bereket, yardımlaşma, sevgi, dostluk ve kardeşlik ayı. Bununla beraber birlik ve beraberlik ayı… Bu günlerde birlik ve beraberliğe büyük ihtiyacımız var. Ülkemiz üzerinde dönen oyunlar bizleri üzmektedir. Ama şu bir gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, Türkiye Cumhuriyeti halkı, milleti güçlüdür. Devletine, bayrağına bağlı ve saygılıdır. İnanıyorum ki devletimiz ve milletimiz mutlaka bu oyunları bozacak ve bu oyunların altından kalkacaktır” dedi.
Esnaf teşkilatının da her zaman devletinin, milletinin, bayrağının yanında olduğunu dile getiren SESOB Başkanı  Köksal, esnaf teşkilatının devlet kurmuş bir teşkilat olduğunu da ifade etti.
 
Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığına hemşerimiz İsmet Yılmaz’ın bakan olarak getirilmesinden dolayı da mutlu olduğunu dile getiren Köksal, “Sayın Bakanımızın yeniden kabinede görev alıp Milli Eğitim Bakanlığına gelmeniz bizleri son derece memnun etmiştir.   Sizinle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyorsunuz . Ayrıca Sivas Milletvekilimiz Habip Solukta komisyon başkanlığına getirilmiştir. Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise Türkiye’yi daha iyi ve güzel bir ülke yapmak için çalıştıklarını, Türkiye’nin geçmişle kıyaslanmayacak kadar da güçlü durumda olduğunu belirtti.
 Sahur programını tertip eden Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve yönetimine teşekkür eden Bakan Yılmaz, vatandaşların kadir gecesini de tebrik ettikten sonra, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan’ı bitirerek yüz akıyla bayrama çıkacaklarını ümit ettiklerini dile getirdi
 
Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, “Duanızla, desteğinizle birlikte Türkiye’yi daha güzel, daha iyi yapmak için çalışıyoruz. Bunu canı gönülden inanarak söylüyorum. Muhakkak ki her şeyi yapmadık, her problemi çözmedik. Veya hala sıkıntılarımız var. Türkiye zor bir dönemden de geçiyor. Ama şundan eminim ki, Türkiye geçmişle kıyaslanamayacak derecede her alanda çok daha iyi, çok daha güçlü. İşte muhtemeldir ki, bu güç başkalarını rahatsız ediyor da, Türkiye’yi kendi problemleriyle uğraşır hale getirmek için adeta 7 düvel yerli işbirlikçilerini, maşalarını da kullanarak bizim enerjimizi boşa harcatmak istiyorlar. Ama bu milletin birliği, beraberliği ve ferasetiyle inşallah bu zor günleri hep beraber aşacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Yılmaz, yeni üniversiteler, ücretsiz kitap dağıtımı, öğretmen atamaları gibi birçok önemli konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Eğitim alanında gerçekleştirilen, proje ve yatırımlara değinen Bakan Yılmaz,  Sivas’ı eğitimde en iyi noktaya taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını, önümüzdeki dönem içerisinde hem Türkiye’nin eğitim problemini çözeceklerini, Sivas’ın eğitim kalitesini artıracaklarını vurgulayarak, ilimize yeni okul ve derslik kazandırmak için işadamları ve hayırseverlerin desteğini ihtiyaç olduğunu söyledi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret