Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Birliğimizden Haberler

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından sahur programı düzenlendi.
Taştanlarda düzenlenen sahur programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Vali Davut Gül,  Belediye Başkanı Sami Aydın, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, oda başkanları ile davetliler katıldı.
Yoğun bir katılımın olduğu sahur programında İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan duanın ardından kürsüye gelen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, mübarek ayda birlik ve beraberlik içerisinde sahur programını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ramazan ayı, rahmet, bereket, yardımlaşma, sevgi, dostluk ve kardeşlik ayı. Bununla beraber birlik ve beraberlik ayı… Bu günlerde birlik ve beraberliğe büyük ihtiyacımız var. Ülkemiz üzerinde dönen oyunlar bizleri üzmektedir. Ama şu bir gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, Türkiye Cumhuriyeti halkı, milleti güçlüdür. Devletine, bayrağına bağlı ve saygılıdır. İnanıyorum ki devletimiz ve milletimiz mutlaka bu oyunları bozacak ve bu oyunların altından kalkacaktır” dedi.
Esnaf teşkilatının da her zaman devletinin, milletinin, bayrağının yanında olduğunu dile getiren SESOB Başkanı  Köksal, esnaf teşkilatının devlet kurmuş bir teşkilat olduğunu da ifade etti.
 
Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığına hemşerimiz İsmet Yılmaz’ın bakan olarak getirilmesinden dolayı da mutlu olduğunu dile getiren Köksal, “Sayın Bakanımızın yeniden kabinede görev alıp Milli Eğitim Bakanlığına gelmeniz bizleri son derece memnun etmiştir.   Sizinle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyorsunuz . Ayrıca Sivas Milletvekilimiz Habip Solukta komisyon başkanlığına getirilmiştir. Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise Türkiye’yi daha iyi ve güzel bir ülke yapmak için çalıştıklarını, Türkiye’nin geçmişle kıyaslanmayacak kadar da güçlü durumda olduğunu belirtti.
 Sahur programını tertip eden Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve yönetimine teşekkür eden Bakan Yılmaz, vatandaşların kadir gecesini de tebrik ettikten sonra, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan’ı bitirerek yüz akıyla bayrama çıkacaklarını ümit ettiklerini dile getirdi
 
Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, “Duanızla, desteğinizle birlikte Türkiye’yi daha güzel, daha iyi yapmak için çalışıyoruz. Bunu canı gönülden inanarak söylüyorum. Muhakkak ki her şeyi yapmadık, her problemi çözmedik. Veya hala sıkıntılarımız var. Türkiye zor bir dönemden de geçiyor. Ama şundan eminim ki, Türkiye geçmişle kıyaslanamayacak derecede her alanda çok daha iyi, çok daha güçlü. İşte muhtemeldir ki, bu güç başkalarını rahatsız ediyor da, Türkiye’yi kendi problemleriyle uğraşır hale getirmek için adeta 7 düvel yerli işbirlikçilerini, maşalarını da kullanarak bizim enerjimizi boşa harcatmak istiyorlar. Ama bu milletin birliği, beraberliği ve ferasetiyle inşallah bu zor günleri hep beraber aşacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Yılmaz, yeni üniversiteler, ücretsiz kitap dağıtımı, öğretmen atamaları gibi birçok önemli konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Eğitim alanında gerçekleştirilen, proje ve yatırımlara değinen Bakan Yılmaz,  Sivas’ı eğitimde en iyi noktaya taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını, önümüzdeki dönem içerisinde hem Türkiye’nin eğitim problemini çözeceklerini, Sivas’ın eğitim kalitesini artıracaklarını vurgulayarak, ilimize yeni okul ve derslik kazandırmak için işadamları ve hayırseverlerin desteğini ihtiyaç olduğunu söyledi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

ASKON İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN SESOBA ZİYARET

Sivas’ta teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ) Sivas Şubesi ziyaretlere başladı.
Geçtiğimiz aylarda Askon Şube Başkanlığına getirilen Kadir Darıcık, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatını ziyaret ederek Birlik Başkanı Beşir Köksal ile bir süre görüş alışverişinde bulundu.
 
ASKON olarak şubeyi kurduktan sonra çalışmalara başladıklarını ifade eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Başkanı Kadir Darıcık, Türkiye genelinde 35 ve yurt dışı şubeleriyle ilimizin ve ülkemizin kalkınması için gayret göstereceklerini söyledi.
 
Sivas’ta ASKON şubesini yeni kurduklarını ve ziyaretler yaparak amaçlarını anlattıklarını dile getiren Darıcık, Esnaf teşkilatını da ziyaret ederek Sesob Başkanı sayın Beşir Köksal’ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirterek, birlikte çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
Darıcık, 22 Haziran 2019 Cumartesi  günü e ticaret ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekledi. 
ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık, esnaf teşkilatına önemli hizmetlerde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksala da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise ziyaretlerinden dolayı ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yjnetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 
İşadamlarının oluşturduğu STK’ların ülkenin gelişmesinde ve yatırımlar yaparak istihdam sağlanması noktasında önemli katkıları olduğunu ifade eden Köksal, ASKON Şubesinin Sivas’ta faaliyete başlamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.
 
 

DEVAMI

Cumhuriyet başvcısından Esnaf teşkilatına veda ziyareti

Cumhuriyet Başsavcı Murat İrcal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesi ile  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine adanan Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksala veda ziyaretinde bulundu
Yaklaşık 5 yıldır Sivas’ta cumhuriyet başsavcısı olarak görev yapan Başsavcı Murat İrcal, cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir Anadolu kendinde görev yapmaktan mutlu oldukların belirterek, Sivas’ı ve Sivaslıları unutmayacağını söyledi. 
Güzel dostluklar kurduklarını bu dostluklardan birinin de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal olduğunu ifade eden Başsavcı İrcal, güzel dostlukların devam edeceğini belirterek, Birlik Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti. 
5 Yıldır birlikte çalıştıkları  Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal’ın Eskişehir’e atanması nedeniyle üzüntülü olduklarını , büyükşehirde görev yapacak olması nedeniyle de mutlu olduklarını belirten Sesob Başkanı Köksal, “ Başsavcımız göreve geldiği günden itibaren teşkilatımızla her zaman görüş alışverişinde bulunmuş. Sorunlarımızın çözümü için bizlere yardımcı olmuştur. Başsavcımızı esnaf teşkilatı ve Sivaslılar olarak çok seviyoruz. 
 Esnaf teşkilatı olarak Cumhuriyet Başsavcımızın şahsında Başsavcılığımızla her zaman uyumlu çalıştık. Değerli başsavcımıza yeni görev yerinde başarılar diliyor, Sivas cumhuriyet başsavcılığına atanan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile de birlikte çalışacağımızı ifade ediyorum. Sivaslılar olarak Cumhuriyet Başsavcımız sayın Murat İrcal’ı unutmayacağız “dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret