Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Birliğimizden Haberler

BAKAN YILMAZ, ESNAF TEŞKİLATI İLE SAHUR YAPTI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından sahur programı düzenlendi.
Taştanlarda düzenlenen sahur programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Vali Davut Gül,  Belediye Başkanı Sami Aydın, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, oda başkanları ile davetliler katıldı.
Yoğun bir katılımın olduğu sahur programında İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan duanın ardından kürsüye gelen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, mübarek ayda birlik ve beraberlik içerisinde sahur programını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ramazan ayı, rahmet, bereket, yardımlaşma, sevgi, dostluk ve kardeşlik ayı. Bununla beraber birlik ve beraberlik ayı… Bu günlerde birlik ve beraberliğe büyük ihtiyacımız var. Ülkemiz üzerinde dönen oyunlar bizleri üzmektedir. Ama şu bir gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, Türkiye Cumhuriyeti halkı, milleti güçlüdür. Devletine, bayrağına bağlı ve saygılıdır. İnanıyorum ki devletimiz ve milletimiz mutlaka bu oyunları bozacak ve bu oyunların altından kalkacaktır” dedi.
Esnaf teşkilatının da her zaman devletinin, milletinin, bayrağının yanında olduğunu dile getiren SESOB Başkanı  Köksal, esnaf teşkilatının devlet kurmuş bir teşkilat olduğunu da ifade etti.
 
Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığına hemşerimiz İsmet Yılmaz’ın bakan olarak getirilmesinden dolayı da mutlu olduğunu dile getiren Köksal, “Sayın Bakanımızın yeniden kabinede görev alıp Milli Eğitim Bakanlığına gelmeniz bizleri son derece memnun etmiştir.   Sizinle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyorsunuz . Ayrıca Sivas Milletvekilimiz Habip Solukta komisyon başkanlığına getirilmiştir. Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise Türkiye’yi daha iyi ve güzel bir ülke yapmak için çalıştıklarını, Türkiye’nin geçmişle kıyaslanmayacak kadar da güçlü durumda olduğunu belirtti.
 Sahur programını tertip eden Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve yönetimine teşekkür eden Bakan Yılmaz, vatandaşların kadir gecesini de tebrik ettikten sonra, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan’ı bitirerek yüz akıyla bayrama çıkacaklarını ümit ettiklerini dile getirdi
 
Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, “Duanızla, desteğinizle birlikte Türkiye’yi daha güzel, daha iyi yapmak için çalışıyoruz. Bunu canı gönülden inanarak söylüyorum. Muhakkak ki her şeyi yapmadık, her problemi çözmedik. Veya hala sıkıntılarımız var. Türkiye zor bir dönemden de geçiyor. Ama şundan eminim ki, Türkiye geçmişle kıyaslanamayacak derecede her alanda çok daha iyi, çok daha güçlü. İşte muhtemeldir ki, bu güç başkalarını rahatsız ediyor da, Türkiye’yi kendi problemleriyle uğraşır hale getirmek için adeta 7 düvel yerli işbirlikçilerini, maşalarını da kullanarak bizim enerjimizi boşa harcatmak istiyorlar. Ama bu milletin birliği, beraberliği ve ferasetiyle inşallah bu zor günleri hep beraber aşacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Yılmaz, yeni üniversiteler, ücretsiz kitap dağıtımı, öğretmen atamaları gibi birçok önemli konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Eğitim alanında gerçekleştirilen, proje ve yatırımlara değinen Bakan Yılmaz,  Sivas’ı eğitimde en iyi noktaya taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını, önümüzdeki dönem içerisinde hem Türkiye’nin eğitim problemini çözeceklerini, Sivas’ın eğitim kalitesini artıracaklarını vurgulayarak, ilimize yeni okul ve derslik kazandırmak için işadamları ve hayırseverlerin desteğini ihtiyaç olduğunu söyledi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret