Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Aydınlar Ocakları Buluşmasına Sesob Başkanı Köksalda katıldı

Birliğimizden Haberler

Aydınlar Ocakları Buluşmasına Sesob Başkanı Köksalda katıldı

Aydınlar Ocakları tarafından sürekli yapılan şuranın 44. Sivas’ta yapıldı. Sivas Aydınlar Ocağı ev sahipliğinde gerçekleştirilen Şura Büyük Otelde gerçekleştirildi. Aydınlar Ocağı Sivas’ın sahipliğinde yapılan toplantıya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un yanısa illerin Aydınlar Ocağı başkan ve temsilcileri katıldı.
Aydınlar Ocağı Başkanı Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göze’nin açılış konuşmasıyla başlayan şurada kürsüye gelen Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. DR. Mustafa Erkal, 15 Temmuz tarihinde FETO Törer örgütü tarafından yapılmak istenen darbe teşebbüsünün Türk milletinin  birlik ve bütünlüğünü güçlendirdiğini söyledi. Darbe girimi sonrasında bayrak alışkanlığının kazandırıldığını evlerde saklanan Türk bayraklarının asılmaya başladığını vurgulayan Prof. Dr. Erkal, “Halkımızın büyük dayanışma göstererek köprülerde ve meydanlarda darbeye karşı çıkışı onun bir kalabalık değilTürk Milleti olduğunu ispat etmiştir.  Bizler Türkiye’yi darbeye ve teröre asla yedirmeyiz. Darbe girişimi sonrasında mili irade ortaya çıkmış ve gereken cevap verilmiştir. Bundan herkes ders almalıdır. Feto terör örgütüne uygulananlar PKK terör örgütüne de uygulanmalıdır” dedi.
Konuşmaların ardından Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi ve rektör danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlının sunumu gerçekleştirildi. Aydınlar Ocağı Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erkal tarafından ev sahipliği yapan Aydınlar Ocağı Sivas başkanı Prof. Dr. Fahrettin Gözeye’ye plaket verildi. 
Toplantıda katılan Aydınlar Ocağı temsilcileri görüş ve önerilerini sunduktan sonra Sivastaki tarihi mekanların yanı sıra Kangal Balıklı Kaplıca ve Divriği Ulu camiyi de gezme imkanı buldular.
 


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret