Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Alışverişlerimizi yerel esnaftan yapalım

Alışverişlerimizi yerel esnaftan yapalım

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ,  Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük marketlerin hızla yaygınlaşması küçük esanfı mağdur ettiğini ifade ederek  küçük esnafın desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
 Türkiye genelinde merkezlerde olduğu gibi ilçelerde de hızla yaygınlaşmaya başlayan marketlerin küçük esnafı mağdur ettiğini ve esnafın dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, vatandaşlara çağrıda bulunarak, alışverişlerde yerel esnafın tercih edilmesini talep etti.
 
Şehir merkezinde , kenar mahallelerde ve ilçelerde yaygınlaşmaya devam eden marketler zincirinin  küçük esnafı zor durumda bıraktığını, rekabet etmemesi nedeniyle esnafların dayanacak gücü kalmadığını ve  dükkan kapatmaya başladığını  kaydeden Sesob Başkanı Demirgil, “Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında en büyük faktörlerden biri de esnaftır. Büyük marketlerin çoğalması küçük esnafımızı da etkilemekte ve onları mağdur etmektedir. Esnafımıza yardımcı olmak bir vatandaşlık görevidir.
 Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, emanet bıraktığımız esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım. Alışverişlerimizi küçük esnaftan yaparak onlara destek olalım. Yerel esnaftan ve küçük esnaftan yapılan her alışveriş Sivas’ımızın da büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Alışverişini küçük esnaftan yap, kazanan Sivas olsun” dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, marketler zincinin yaygınlaşmasına ve sürekli yeni şubeler açmasına tepki göstererek, yetkilileri bu konuda duyarlı  davet etti.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

MBA Okullarından esnaf çocuklarına yüzde 30 indirim

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Özel MBA Okulları arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen imza törenine Sesos Başkanı Hakan Demirgil ile MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül katıldı.
 
MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül, Esnaf ve Sanatkarların çocuklarına eğitim konusunda destek olmak amacıyla indirim protokolü imzaladıklarını ifade ederek, yapılan protokol ile birlikte MBA okullarına kayıtta esnafların ve esnaf teşkilatında çalışan personelin çocuklarına güncel eğitim sistemi üzerinden yüzde 30 indirim sağlayacaklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise, esnaf çocuklarının da özel okullardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla protokoller imzaladıklarını belirterek, “Esnaf teşkilatı olarak eğitime önem veriyoruz. Geleceğimize yön verecek olan ustalarımızın yetişmesinde eğitim gerçekten önemlidir. Bizlerde ustalarımızın çocuklarının özel okullardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla protokoller imzalıyoruz. Bu kapsamda MBA Okulları ile indirim protokolü imzaladık. Yapmış olduğumuz protokol ile esnaflarımızın ve personellerimizin çocukları ilk kayıt sırasında yüzde 30 oranında indirimli faydalanacaktır.
Esnaflarımıza daha fazla imkan sağlanması, çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla protokollerimiz devam edecektir. Yapmış olduğumuz protokolümüzün esnaf teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ile MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül arasında indirim protokolü imzalandı.
 
 

DEVAMI

Depremzedelere iş imkanı konusunda yardımcı olacağız

Sivas Esna f ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binali Yıldırım Kredi ve Yurtlar Kurumunda depremzede vatandaşlara ve esnaflara iş konusunda yardımcı olmak amacıyla stant açarak başvuru taleplerini aldı.
11 ilde ve Gürün ilçemizde meydana gelen deprem sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta yerleştirilen alilere de yiyecek, giyim, ev, iş ve diğer konularda da  yardımcı oluyor. Bu kapsamda Kredi ve Yurtlar Kurumundaki yurtlarda kalan, meslek sahibi olan ustalara destek olmak, bu süreçte çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Aşık Ruhsati Kültür Merkezinde stanç açarak depremzedelerin başvurularını alındı. Yaşadığı illerde meslek sahibi olanları istihdam etmek, işyerlerinde çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil amaçlarının depremzedelere iş imkanı sağlamak olduğunu belirterek, “ Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak deprem sonrasında harekete geçerek desteğimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı önemli bir kavram ve teşkilattır. Bu teşkilatın içerisinde yer alan ancak, depremle birlikte mağdur olan kardeşlerimize desteğimiz devam ediyor. Yurtlarda kalan ustalarımıza, meslek sahiplerine iş konusunda destek olmak amacıyla Aşık Ruhsatı Kültür Merkezinde stantlar oluşturduk. Personelimiz ve oda başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz. Talepler doğrultusunda merkezde bulunan 13 mesleki odamız ve İş Kur Müdürlüğü aracılığı ile bu vatandaşlarımızın mesleklerini yapmalarını, istihdama katkı sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Burada kalan vatandaşlarımız normalleşme sürecinde çalışırlarsa yaşadıkları sıkıntıları daha da kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum.” dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, depremzede vatandaşların çalışabilmesi, iş imkanına kavuşması için oluşturulan stantın çok önemli olduğunu vurgulayarak, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar