Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Akademi Kültür Cafe açıldı

Birliğimizden Haberler

Akademi Kültür Cafe açıldı

Sivas’ta yeni bir işyeri daha hizmete açıldı. Hem sohbetin hem de muhabbetin bol olduğu , tasarımıyla dikkat çeken ve Sivas’ta farklı bir hizmet anlayışıyla yola çıkan Akademi Kültür Cafe, düzenlenen törenle açıldı.
Açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Terziler Esnaf Odası Başkanı Ali Kılıç, Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Yuvacı, BBP il başkanı Uğur Bulut,.Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit, Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği Başkanı Ahmet Ayık ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan işyeri sahibi Mehmet Ege, sivas’a güzel bir işyeri kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, kitap okuma köşesi, oyun bölümü, oturma bölümü ve sohbetin yapılacağı ayrı ayrı bölümler olduğunu ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , esnaf ve sanatkarın devletin hacı ve çimentosu olduğunu , istihdam sağladığını vurgulayarak, “Girişimci esnamız güzel bir mekan kazandırarak istihdam da sağladı. Yeniliğe ayak uyduran ve güzel bir mekan kazandıran işletme sahibini tebrik ediyor, müşteri memnuniyetine önem vermesini temenni ediyorum”dedi.
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise güzel bir mekanın açılışında yer aldıklarını dile getirerek işletme sahibini tebrik ettikten sonra işyerinin hayırlı olması temennisinde bulundular.
Yapılan konuşmaların ardından dua okunduktan sonra işyerini açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından katılımcılar işyerini gezdi. 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret