Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

4 Eylülü coşkuyla kutladık

Birliğimizden Haberler

4 Eylülü coşkuyla kutladık

Sivas Kongresinin 97. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen tören öncesinde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından tören Atatürk Kongre ve Etnofrafya Müzesi bahçesinde devam etti.
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna temel hazırlayan ve önemli kararların alındığı Sivas Kongresinin 97. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen törene TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk, Selim Dursun , Ali Akyıldız, Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali yardımcıları, kaymakamlar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ, Ziarat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından resim , şiir ve komposisyon dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
MEHTER KONSERİ İLGİ GÖRDÜ

Sivas Kongresinin 97. yıldömümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen programa katılan Genel Kurmay Başkanlığı Mehter Takımı, söylediği marşlarla katılımcıları duygulandırdı.

KONGRE BİNASI YENİDEN AÇILDI

Sivas Valiliği İl Özel İdaresi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin destekleriyle restorasyona alınan ve yeni bir görünüme kavuşturulan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, yeniden hizmete açıldı.
İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan duanın ardından ülke için önemli kararlar alınan kongre binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından yenilenen bina gezilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden fedakarca çalışan gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazetecilerin  özel ve müstesna gününü kutladı 
Gazetecilerin toplumu bilgilendirme ve ülke gündemine katkıda bulunma adına zor şartlarda görev yaptığını ifade eden SESOB  Başkanı Beşir Köksal , “Basınımız  demokrasinin temel taşlarından biridir.  Gazetecilik, esnaf teşkilatımızı , halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı gözetmeksizin  haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde  objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan , diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.   
 
Basın kuruluşları ve çalışanları kişilerin, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar.  Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve  zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. 
Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,   Sivas’ımızın her alanda  kalkınmasına katkı sağlayan,  esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
 

DEVAMI

Esnafın sorunları milletvekili Semiha Ekinciye sunuldu

Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Ak parti İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Başkan Yardımcısı Rüveyda Uçar ile birlite Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların sorunları hakkında bilgi milletvekili Semiha Ekinciye bilgi verdi. Esnaf açısından 2019 yılının iyi geçmediğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, maliyetlerin ve piyasada yaşanan gelişmelerin sürekli değişmesi nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu ifade ederek, yerel ve yasal sorunlar hakkında bilgi verdi.
Sorunları bir dosya haline getiren Sesob Başkanı Köksal, esnafların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösterdiklerini, yerel sorunlar için girişimlerde bulunduklarını, yasal sorunlar için de üst kuruluşları bilgilendirdiklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Köksal, ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlediğinden dolayı milletvekili Semiha Ekinci ve il başkanı Hakan Aksu’ya teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, yerel ve yasal sorunların çözümü için hazırlanan dosyayı milletvekili Semiha Ekinciye sundu.
 Zaman zaman ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit etmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, esnafın yaşamış olduğu sıkıntıları ve sorunları bildiklerini, çözümü için de Hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığını , faiz oranlarının düşürülerek piyasaya bir hareketlenme getirdiklerini belirtti. 
Milletvekili Ekinci, hep birlikte sorunların üstesinden geleceklerini hazırlatarak, “ Ak parti iktidarında hep sizlerden destek gördük. Bundan sonraki süreci de ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bizim eksikliklerimizi siz tamamlayacaksınız, Noksan kaldığımız yerlerde yol göstereceksiniz, Yanlış yaptığımız konu olur ise uyaracaksınız. Hep birlikte şehrimizin ve ülkemizin daha iyi bir seviyede olması için hep birlikte çalışacağız” dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret