Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

4 Eylülü coşkuyla kutladık

Birliğimizden Haberler

4 Eylülü coşkuyla kutladık

Sivas Kongresinin 97. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen tören öncesinde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından tören Atatürk Kongre ve Etnofrafya Müzesi bahçesinde devam etti.
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna temel hazırlayan ve önemli kararların alındığı Sivas Kongresinin 97. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen törene TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk, Selim Dursun , Ali Akyıldız, Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali yardımcıları, kaymakamlar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ, Ziarat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından resim , şiir ve komposisyon dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
MEHTER KONSERİ İLGİ GÖRDÜ

Sivas Kongresinin 97. yıldömümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen programa katılan Genel Kurmay Başkanlığı Mehter Takımı, söylediği marşlarla katılımcıları duygulandırdı.

KONGRE BİNASI YENİDEN AÇILDI

Sivas Valiliği İl Özel İdaresi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin destekleriyle restorasyona alınan ve yeni bir görünüme kavuşturulan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, yeniden hizmete açıldı.
İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan duanın ardından ülke için önemli kararlar alınan kongre binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından yenilenen bina gezilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret