Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

21 YILLIK TECRÜBEMLE REKTÖRLÜĞE ADAYIM

Birliğimizden Haberler

21 YILLIK TECRÜBEMLE REKTÖRLÜĞE ADAYIM

Cumhuriyet Üniversitesine Rektör adayı olan Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.

Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan Rektörlük seçimlerinde hizmete talip olduktan sonra çalışmalara başlayan Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Şükrü Arslan ve Doç.Dr. Mustafa Kılıç ile birlikte SESOB Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, destek istedi.

Üniversite bünyesinde 21 yıldır hizmet verdiğini ve çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, “Görev yaptığım süre içerisinde üniversitenin potansiyelini, sorunları, insan yapısını yakından tanıma imkanı buldum. Rektör yardımcılığı görevinin ardından da istişarelerimi tamamlayarak Rektörlük için aday olduğumuzu açıkladık.  Her zaman şehir –üniversite işbirliğini önemsiyorum. Bu bağlamda Sivas’a ve esnaf teşkilatına önemli hizmetlerde bulunan  siz değerli başkanımın deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.”dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz ile rektör yardımcılığı döneminde üç yıl birlikte çalıştıklarını dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal ise, yapılacak olan rektörlük seçiminde başarılar diledi.

Cumhuriyet Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu vurgulayan Köksal, esnafın en büyük destekçilerinden birinin de üniversite öğrencileri olduğunu, alış verişleri ile esnafa katkı sağladıklarını ifade ederek, “Görev süreniz boyunca uyumlu çalıştık. Gerek üniversitenin gerekse de Sivas’ın ortak sorunlarında birlikte hareket ettik. Siz de Sivas’ı çok sevdiğiniz için hem ilimize hem de üniversiteye faydalı olacağını ümit ediyor, yapılacak olan seçimde tüm adaylarımıza başarılar diliyorum”diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

ASKON İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN SESOBA ZİYARET

Sivas’ta teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ) Sivas Şubesi ziyaretlere başladı.
Geçtiğimiz aylarda Askon Şube Başkanlığına getirilen Kadir Darıcık, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatını ziyaret ederek Birlik Başkanı Beşir Köksal ile bir süre görüş alışverişinde bulundu.
 
ASKON olarak şubeyi kurduktan sonra çalışmalara başladıklarını ifade eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Başkanı Kadir Darıcık, Türkiye genelinde 35 ve yurt dışı şubeleriyle ilimizin ve ülkemizin kalkınması için gayret göstereceklerini söyledi.
 
Sivas’ta ASKON şubesini yeni kurduklarını ve ziyaretler yaparak amaçlarını anlattıklarını dile getiren Darıcık, Esnaf teşkilatını da ziyaret ederek Sesob Başkanı sayın Beşir Köksal’ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirterek, birlikte çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
Darıcık, 22 Haziran 2019 Cumartesi  günü e ticaret ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekledi. 
ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık, esnaf teşkilatına önemli hizmetlerde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksala da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise ziyaretlerinden dolayı ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yjnetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 
İşadamlarının oluşturduğu STK’ların ülkenin gelişmesinde ve yatırımlar yaparak istihdam sağlanması noktasında önemli katkıları olduğunu ifade eden Köksal, ASKON Şubesinin Sivas’ta faaliyete başlamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.
 
 

DEVAMI

Cumhuriyet başvcısından Esnaf teşkilatına veda ziyareti

Cumhuriyet Başsavcı Murat İrcal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesi ile  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine adanan Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksala veda ziyaretinde bulundu
Yaklaşık 5 yıldır Sivas’ta cumhuriyet başsavcısı olarak görev yapan Başsavcı Murat İrcal, cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir Anadolu kendinde görev yapmaktan mutlu oldukların belirterek, Sivas’ı ve Sivaslıları unutmayacağını söyledi. 
Güzel dostluklar kurduklarını bu dostluklardan birinin de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal olduğunu ifade eden Başsavcı İrcal, güzel dostlukların devam edeceğini belirterek, Birlik Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti. 
5 Yıldır birlikte çalıştıkları  Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal’ın Eskişehir’e atanması nedeniyle üzüntülü olduklarını , büyükşehirde görev yapacak olması nedeniyle de mutlu olduklarını belirten Sesob Başkanı Köksal, “ Başsavcımız göreve geldiği günden itibaren teşkilatımızla her zaman görüş alışverişinde bulunmuş. Sorunlarımızın çözümü için bizlere yardımcı olmuştur. Başsavcımızı esnaf teşkilatı ve Sivaslılar olarak çok seviyoruz. 
 Esnaf teşkilatı olarak Cumhuriyet Başsavcımızın şahsında Başsavcılığımızla her zaman uyumlu çalıştık. Değerli başsavcımıza yeni görev yerinde başarılar diliyor, Sivas cumhuriyet başsavcılığına atanan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile de birlikte çalışacağımızı ifade ediyorum. Sivaslılar olarak Cumhuriyet Başsavcımız sayın Murat İrcal’ı unutmayacağız “dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret