Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

21 YILLIK TECRÜBEMLE REKTÖRLÜĞE ADAYIM

Birliğimizden Haberler

21 YILLIK TECRÜBEMLE REKTÖRLÜĞE ADAYIM

Cumhuriyet Üniversitesine Rektör adayı olan Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.

Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan Rektörlük seçimlerinde hizmete talip olduktan sonra çalışmalara başlayan Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Şükrü Arslan ve Doç.Dr. Mustafa Kılıç ile birlikte SESOB Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, destek istedi.

Üniversite bünyesinde 21 yıldır hizmet verdiğini ve çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, “Görev yaptığım süre içerisinde üniversitenin potansiyelini, sorunları, insan yapısını yakından tanıma imkanı buldum. Rektör yardımcılığı görevinin ardından da istişarelerimi tamamlayarak Rektörlük için aday olduğumuzu açıkladık.  Her zaman şehir –üniversite işbirliğini önemsiyorum. Bu bağlamda Sivas’a ve esnaf teşkilatına önemli hizmetlerde bulunan  siz değerli başkanımın deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.”dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz ile rektör yardımcılığı döneminde üç yıl birlikte çalıştıklarını dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal ise, yapılacak olan rektörlük seçiminde başarılar diledi.

Cumhuriyet Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu vurgulayan Köksal, esnafın en büyük destekçilerinden birinin de üniversite öğrencileri olduğunu, alış verişleri ile esnafa katkı sağladıklarını ifade ederek, “Görev süreniz boyunca uyumlu çalıştık. Gerek üniversitenin gerekse de Sivas’ın ortak sorunlarında birlikte hareket ettik. Siz de Sivas’ı çok sevdiğiniz için hem ilimize hem de üniversiteye faydalı olacağını ümit ediyor, yapılacak olan seçimde tüm adaylarımıza başarılar diliyorum”diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret