Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz

Birliğimizden Haberler

  Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (SESOB) Başkanı Beşir Köksal , virüs salgını nedeniyle Mart ayından itibaren kapalı olan kantinci esnafından kira alınmadığını belirterek, bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu katkının çok önemli olduğunu ifade etti. 
COVİT-19 Salgınının en fazla esnaf kesimini mağdur ettiğini ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, 6 aydır iş yapamayan kantinci esnafının zor günler geçirdiğini belirterek, kahveci esnafı gibi kantinci esnafının da evine ekmek götüremediğini , mağdur olan esnafa Milli Eğitim Müdürlüğünün kira almayarak yardımcı olduğunu söyledi. 
Pandemi nedeniyle okulların kapalı olduğunu vurgulayan Köksal, “Kantinci esnafımız bu sene çok mağdur oldu. 6 aydır okullar kapalı olması nedeniyle bu sektörde faaliyet gösteren esnaflarımızda zor durumda kaldı. İşyerleri kaypalı olduğu için vergi, sigorta, SGK ve diğer borçlarını ödeyemez hale geldi. 
Kantinci esnafımızın mağduriyetini göz önüne alarak pandemi sürecinden çok etkilenen bu sektörde faaliyet gösteren esnaflarımızın kiraları ve geçmişe dönük borçları alınmayarak destek olundu. Bu süreçte kantinci esnaflarımıza kiralar konusunda yardımcı olan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçıya, okul müdürlerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. En kısa sürede okulların açılarak kantinci esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini temenni ediyoruz” dedi. 
Gerek öğrencilerin gerekse de kantinci esnafının okulların açılmasını dört gözle beklediklerini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, okulların açılmasıyla birlikte kantinci esnafının gerekli tüm hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya hazır olduğunu sözlerine ekledi 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret